Milk Chocolate Pistachio Truffle 12x150g Box
SKU: WT1477009
PACK: 12x150g
BAR CODE: 08003535096755
Ingredients
Sugar, vegetable fats (coconut, palm kernel), whey powder, cocoa mass, whole milk powder, cocoa butter, lactose, skimmed milk powder, pistachio (1,4%), chopped pistachios (1,2%), emulsifier: soya lecithin, salt, flavourings.
May contain traces of other nuts, eggs and gluten.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2310kJ/554kcal |
| Fat | 34 g |
| of which Saturates | 26 g |
| Carbohydrates | 57 g |
| of which Sugars | 56 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 0.34 g |