Harry Potter™ 9¾ Chocolate Ticket Bar 42g
SKU: JB66369
PACK: 24 bars
BAR CODE: 071570663698
Ingredients
Milk chocolate 90% (sugar, cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, emulsifier: E322 (soya), flavouring), crisped rice 10% (rice flour, sugar, salt).
Milk chocolate contains cocoa solids 25% minimum and milk solids 14% minimum.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2297kJ/552kcal |
| Fat | 33 g |
| of which Saturates | 20 g |
| Carbohydrates | 54 g |
| of which Sugars | 45 g |
| Protein | 6.9 g |
| Salt | 0.16 g |