Jelly Belly 10 Assorted Mix 28g Bag
SKU: JB79060
PACK: 1/30ct Caddy
BAR CODE: 071570790608
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, acidity regulators (E330, E325, E331), strawberry puree, glazing agents (E904, E901, E903), flavourings, lemon puree, concentrates of (spirulina, carrot, apple, black currant, turmeric, pumpkin, grape, hibiscus) for colour, pear juice concentrate, pomegranate juice concentrate, tangerine juice concentrate, cherry juice concentrate, apple juice concentrate, coconut puree, colours (E172, E162, E160a), tapioca dextrin.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1558 kJ/367 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03 g |