Jelly Belly Sours 28g Bag
SKU: JB79041
PACK: 1/30ct Caddy
BAR CODE: 071570790417
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, acidity regulators (E297, E325, E330, E331), apple juice concentrate, grape juice concentrate, cherry juice concentrate, lemon puree, fruit and vegetable concentrates (carrot, spirulina, apple, black currant, pumpkin), glazing agents (E901, E903, E904), orange puree, flavourings, colours (E100, E172). Contents are randomly assorted and may not contain every flavour. Store in a cool, dry place.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1513 kJ/356 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 89 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.17 g |