Jelly Belly 20 Assorted Mix 70g Bag
SKU: JB42375
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 071570423759
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, glazing agents (E904, E901, E903), acidity regulators (E330, E325), flavourings, peach puree concentrate, blueberry puree, strawberry puree, concentrates of (spirulina, carrot, apple, black currant, pumpkin, turmeric, hibiscus) for colour, chocolate (sugar, cocoa mass, cocoa butter), lemon puree, coconut puree, orange puree, passion fruit juice concentrate, tangerine juice concentrate, watermelon juice concentrate, colours (E172, E162, E153, E150a, E160a), cocoa powder, cherry juice concentrate, apple juice concentrate, lime juice concentrate, salt, tapioca dextrin.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1556kJ/366 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02g |