Jelly Belly Mango 4k Bulk
SKU: JB36069
PACK: 4x1 Kilo Bags
BAR CODE: 071567360693
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, mango puree, acidity regulators (E330, E325, E331), mango juice concentrate, flavouring, glazing agents (E904, E901, E903), colour (E172), concentrates of (apple, pumpkin, turmeric, spirulina) for colour.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1538kJ/362kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 90 g |
| of which Sugars | 66 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.26 g |