Jelly Belly Very Cherry 70g Bag
SKU: JB42317
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 071570423179
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, cherry juice concentrate (0.71%), acidity regulator (E330), glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (carrot, black currant, apple, turmeric) for colour, flavouring, colour (E172).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1565kJ/368kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |