Jelly Belly Donut Shoppe Mix 70g Bag
SKU: JB42312
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 071570423124
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, concentrates of (apple, carrot, pumpkin, spirulina, black currant, hibiscus, turmeric) for colour, flavourings, glazing agents (E904, E901, E903), apple juice concentrate, salt, cocoa powder, acidity regulator (E330), colour (E172), ground cinnamon.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1558 kJ/367 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.09 g |