Jelly Belly Caramel Popcorn 4k Bulk
SKU: JB36060
PACK: 4x1 Kilo Bags
BAR CODE: 071567360609
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, flavourings, glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (apple, pumpkin, carrot) for colour, salt, colour (E172).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1557kJ/366kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.07 g |