BeanBoozled® 7th Edition 45g Box
SKU: JB79899
PACK: 2/24ct caddies
BAR CODE: 071570798994
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, flavourings, glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (apple, spirulina, carrot, pumpkin, black currant, hibiscus, turmeric, grape) for colour, colours (E150a, E153, E162), acidity regulators (E330, E331, E325, E296), salt, banana puree, peach puree concentrate, pear juice concentrate, pomegranate juice concentrate, freeze-dried soluble coffee, flavour enhancer (E262), tapioca dextrin. Contents are randomly assorted and may not contain every flavour. Store in a cool, dry place.
Nutrition
BeanBoozled Edition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1542 kJ/363 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.14 g |