Jelly Belly Bubble Gum 4k Bulk
SKU: JB36031
PACK: 4x1 Kilo Bags
BAR CODE: 071567360319
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, glazing agents (E904, E901, E903), flavouring, colours (E162, E172), concentrates of (carrot, apple, black currant) for colour.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1570kJ/369kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |