Harry Potter’s Chocolate Wand 42g
SKU: JB66372
PACK: 2/6ct caddy
BAR CODE: 071570663728
Ingredients
Milk chocolate 90% (sugar, cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, emulsifier: E322 (soya), flavouring).
Milk chocolate contains cocoa solids 25% minimum and milk solids 14% minimum.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 2300kJ/552kcal |
| Fat | 36 g |
| of which Saturates | 22 g |
| Carbohydrates | 52 g |
| of which Sugars | 51 g |
| Protein | 6.2 g |
| Salt | 0.2 g |