Jelly Belly Strawberry Cheesecake 70g Bag
SKU: JB42316
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 071570423162
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, strawberry puree (1.07%), flavourings, glazing agents (E904, E901, E903), acidity regulator (E330), concentrates of (black currant, carrot, apple, pumpkin) for colour, colour (E172). Store in cool, dry place.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1550J/365kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |