Jelly Belly Berry Blue 4k Bulk
SKU: JB36057
PACK: 4x1 Kilo Bags
BAR CODE: 071567360579
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, concentrate of (spirulina) for colour, acidity regulator (E330), glazing agents (E904, E901, E903), flavouring, colour (E172).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1570kJ/368kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |