Jelly Belly 20 Flavour 250g Gift Box
SKU: JB74784
PACK: 10 Boxes
BAR CODE: 071567747844
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, acidity regulators (E330, E325, E270, E331), glazing agents (E904, E901, E903), flavourings, blueberry puree, peach puree concentrate, concentrates of (spirulina, carrot, black currant, apple, pumpkin, turmeric, hibiscus) for colour, lemon puree, apple juice concentrate, pear juice concentrate, strawberry puree, tangerine juice concentrate, watermelon juice concentrate, colours (E172, E150a, E162, E153, E160a), pineapple juice concentrate, cherry juice concentrate, coconut puree, lime juice concentrate, salt, tapioca dextrin.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1559kJ/367kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02g |