Harry Potter™ HOUSE POINTS COUNTER DISPENSER 28g
SKU: JB86191
PACK: Ind
BAR CODE: 071570017255
Description
28g 10 Good Flavour Bag included. Battery Required CR2032 (not included)
Ingredients
28g 10 Good Flavour Bag mix: Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, blueberry puree, acidity regulators (E296, E325, E330, E334), flavourings, banana puree, lemon puree, glazing agents (E901, E903, E904), fruit and vegetable concentrates (spirulina, carrot, black currant, apple, purple carrot, pumpkin, hibiscus), watermelon juice concentrate, apple juice concentrate, cherry juice concentrate, colours (E100, E150a, E162). Store in a cool, dry place.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1530kJ/360kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 90 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02 g |