Harry Potter™ Butterbeer™ Chewy Candy 35g Mini Glass Mug
SKU: JB79770
PACK: 12x35 caddy
BAR CODE: 071570019457
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified potato starch, water, flavourings, colours (E100, E150a), canola oil, coconut oil, salt, glazing agent (E903).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1411kJ/332kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 83 g |
| of which Sugars | 57 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.7 g |