Harry Potter™ Bertie Bott’s™ Every Flavour Beans Bag 54g
SKU: JB42500
PACK: 2/12ct caddy
BAR CODE: 071570425005
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, blueberry puree, glazing agents (E904, E901, E903), flavourings, acidity regulators (E330, E325, E334, E296), banana puree, concentrates of (spirulina, carrot, apple, black currant, pumpkin, turmeric, hibiscus) for colour, lemon puree, watermelon juice concentrate, cherry juice concentrate, apple juice concentrate, salt, colours (E162, E150a, E153), black pepper, tapioca dextrin
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1547kJ/364kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 66 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.1 g |