Jelly Belly Liquorice 70g Bag
SKU: JB42314
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 071570423148
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, fruit and vegetable concentrates (pumpkin, spirulina, carrot), glazing agents (E901, E903, E904), colours (E153, E172), flavourings, acidity regulator (E330). Store in cool, dry place.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1536kJ/362kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 90 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.01 g |