Jelly Belly Sours Mix 70g Bag
SKU: JB42376
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 071570423766
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, acidity regulators (E330, E325, E331, E297), lemon puree, apple juice concentrate, orange puree, grape juice concentrate, cherry juice concentrate, concentrates of (carrot, spirulina, apple, black currant, pumpkin, turmeric) for colour, glazing agents (E904, E901, E903), flavourings, colour (E172).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1552 kJ/365 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.15 g |