Jelly Belly Cocktail Mix 70g Bag
SKU: JB42374
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 071570423742
Ingredients
Ingredients: Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, flavourings, strawberry puree (0.60%), acidity regulators (E330, E331, E325), glazing agents (E904, E901, E903), lemon puree (0.27%), orange puree (0.21%), coconut puree (0.09%), concentrates of (carrot, apple, spirulina, black currant, turmeric, pumpkin) for colour, colours (E150a, E172, E162), tapioca dextrin.
ALCOHOL FREE
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1550 kJ/365 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.05 g |