Traditional Dolly Mixture Jars 9x220g
SKU: CJD19
PACK: 9x220g
BAR CODE: 15033904007887
Ingredients
Sugar, glucose syrup, beef gelatine, cornflour, vegetable oil, colour (anthocyanins E163, chlorophylls E141, paprika extract E160c, beetroot red E162), flavouring (citric acid E330, natural flavouring with other flavourings), fat reduced cocoa powder
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1670kJ/390 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which Saturates | 0.7 g |
| Carbohydrates | 93.4 g |
| of which Sugars | 80.5 g |
| Protein | 1.6 g |
| Salt | Trace |