Natural Candy Shop 28g TUTTI FRUITTI Canes (96)
SKU: OCCTT057
PACK: 96x28g Tub
BAR CODE: 15033904000915
Ingredients
Sugar, glucose syrup, acidifier, citric acid, natural flavouring; tutti fruitti, Colours: Beta Carotene (E160a), carrot extract.
**May contain traces of Egg
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1626kJ/383kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which Saturates | 0.05 g |
| Carbohydrates | 96 g |
| of which Sugars | 87 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0.10 g |