Old Fashioned Pear Drop Jars 9x220g
SKU: CJP115
PACK: 9x220g
BAR CODE: 15033904007808
Ingredients
Sugar, glucose syrup, flavouring (citric acid E330, natural flavouring with other flavourings), colour (anthocyanin E163, curcumin, E100)
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1600kJ/376 kcal |
| Fat | <0.1g |
| of which Saturates | <0.1 g |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which Sugars | 67.5 g |
| Protein | <0.1 g |
| Salt | 0.1 g |