Natural Candy Shop STRAWBERRY Canes 170g
SKU: CCCPS055
PACK: 12x170g
BAR CODE: 503390400373
Ingredients
Sugar, glucose syrup, acidity regulators: E330, E331, Flavouring: strawberry (0.6%), natural colours: concentrates of carrot, chokeberry.
Manufacturer in a plant where milk, egg, soy and wheat are used.
Suitable for Vegetarians and Vegans
COR Pareve certified
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1634kJ/390kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 97 g |
| of which Sugars | 72 g |
| Protein | <0.1 g |
| Salt | 0.1 g |