Old Fashioned Mint Humbug Jars 9x170g
SKU: CJH1008
PACK: 9x170g
BAR CODE: 15033904007846
Ingredients
Sugar, glucose syrup, condensed skimmed milk, vegetable fats, natural flavouring, salt, colour (caramel E150a) emulsifier ( soya lecithin E322) Palm oil
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1661kJ/391 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which Saturates | 1.2 g |
| Carbohydrates | 94.7 g |
| of which Sugars | 65.6 g |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0.2 g |