Jelly Fizzy Stars Jars 9x220g
SKU: CJJFS1036
PACK: 9x220g
BAR CODE: 1503904007730
Ingredients
Glucose syrup, sugar,invert sugar syrup,flavourings (citric acid E330, malic acid E296) gelling agent (pectin E420), Humectant (Sorbitol E20), Apple juice concentrate, trisodium citrate E331(ii), flavourings (natural flavourings with other flavours,colours (Anthocyanin E163, curcumin E100, spirulina concentrate)
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1383kJ/331 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 82.4 g |
| of which Sugars | 52.2 g |
| Protein | 0.2 g |
| Salt | 0.7 g |