Jelly Belly Sours Mix 100g Box
SKU: JB72186
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 0071570721862
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, acidity regulators (E297, E325, E330, E331), apple juice concentrate, grape juice concentrate, cherry juice concentrate, lemon puree, fruit and vegetable concentrates (carrot, spirulina, apple, black currant, pumpkin), glazing agents (E901, E903, E904), orange puree, flavourings, colours (E100, E172).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1514 kJ/356 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 89 g |
| of which Sugars | 60 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.2 g |