Harry Potter™ Knight Bus Money Tin 112g
SKU: JB62243
PACK: 8 tins
BAR CODE: 071570622435
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified potato starch, acidity regulators (E325, E330, E296), colouring food (concentrate of spirulina, carrot, apple, black currant, pumpkin, turmeric), flavourings, coating (non-hydrogenated canola oil, non-hydrogenated coconut oil, glazing agent (E903).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1560kJ/367kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 61 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.36 g |