Harry Potter™ Butterbeer™ Jelly Beans 28g Bag
SKU: JB79013
PACK: 1/24 units
BAR CODE: 071570790134
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (carrot, apple, black currant,
turmeric) for colour, flavourings, salt, colour (E150a).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1563kJ/368kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 92 g |
| of which Sugars | 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.06g |