Jumbo Strawberry Cane R/W 100g Box
SKU: OCCJUMBO
PACK: 10x100g
BAR CODE: 5060015141285
Ingredients
Sugar, Glucose Syrup, Acidifier: Citric Acid, Natural Flavouring: Strawberry, Colours: Carrot Extract.
Store in a cool, dry place.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1626kJ/383kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which Saturates | 0 05g |
| Carbohydrates | 96 g |
| of which Sugars | 87 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0.10 g |