Jelly Belly 20 Assorted Mix 100g Box
SKU: JB72185
PACK: 1/12ct Caddy
BAR CODE: 0071570721855
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, glazing agents (E901, E903, E904), acidity regulators (E325, E330, E331), strawberry puree, blueberry puree, flavourings, peach puree concentrate, fruit and vegetable concentrates (spirulina, carrot, apple, black currant, pumpkin, hibiscus), chocolate (sugar, cocoa mass, cocoa butter), lemon puree, tangerine juice concentrate, passion fruit juice concentrate, watermelon juice concentrate, dried coconut powder, cocoa powder, cherry juice concentrate, apple juice concentrate, orange puree, colours (E100, E150a, E153, E160a, E162, E172), lime juice concentrate, salt, tapioca dextrin. Contents are randomly assorted and may not contain every flavour. Store in cool, dry place.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1530kJ/360 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 90 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.03g |