Watermelon Slices Jars 9x220g
SKU: CJWM1039
PACK: 9x220g
BAR CODE: 25033904009144
Ingredients
Glucose syrup, sugar, sorbitol, apple concentrate, pectin, malic acidd, citric acid anhydrous, natural watermelon flavour, spiriluna extract, turmeric, concentrates of black carrot
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1380kJ/330 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 82 g |
| of which Sugars | 55 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.025 g |