Traditional Dew Drops Jars 9x210g
SKU: CJD1005
PACK: 9x210g
BAR CODE: 15033904007808
Ingredients
Sugar, glucose syrup, cornflour, water, beef gelatine, flavouring (citric acid E330, natural flavouring with other flavourings), colours (anthocyanins E163, paprika extract E160C, curcumin E100, chlorophylls E140)
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1446kJ/340 kcal |
| Fat | 0.01 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 82.1 g |
| of which Sugars | 63.1 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0.02 g |