Space Mix Jars 9x220g
SKU: CJSM1040
PACK: 9x220g
BAR CODE: 15033904009178
Ingredients
Glucose Syrup, Syrup, Wheat starch, water, modified maize starch,modified potato starch, acids, (lactic, malic acid, citric acid), flavourings, fruit and vegetable concentrates (spirulina, safflower,black carrot, grape), colours (curcumin, paprila extract), Vegetable oils (coconut) glazing agent (carnauba wax)
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1426kJ/336 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which Saturates | 0.1 g |
| Carbohydrates | 84 g |
| of which Sugars | 55 g |
| Protein | 0.5 g |
| Salt | 0.05 g |