Old Fashioned Strawberries and Cream Bags 6x200g
SKU: CBS1006
PACK: 6x200g
BAR CODE: 15033904000083
Ingredients
Sugar, glucose, syrup, flavouring (citric acid E330, natural flavouring with other flavourings), colour (blackcurrant & carrot concentrates)
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1600kJ/376 kcal |
| Fat | <0.1 g |
| of which Saturates | <0.1 g |
| Carbohydrates | 94.1 g |
| of which Sugars | 67.5 g |
| Protein | <0.1 g |
| Salt | 0.7 g |