Old Fashioned Sherbet Lemons Bags 6x200g
SKU: CBL1005
PACK: 6x200g
BAR CODE: 15033904000069
Ingredients
Sugar, glucose syrup, flavouring (citric acid E330, natural flavouring with other flavourings), colour (curcumin E100), sodium bicarbonate, anti-caking agent (calcium stearate).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1573kJ/370 kcal |
| Fat | <0.01 g |
| of which Saturates | <0.1 g |
| Carbohydrates | 92.5 g |
| of which Sugars | 65.7 g |
| Protein | <0.1 g |
| Salt | 0.6 g |