Old Fashioned Kola Cubes Bags 6x200g
SKU: CBK1004
PACK: 6x200g
BAR CODE: 15033904000090
Ingredients
Sugar, glucose syrup, flavouring (citric acid E330, natural flavouring with other flavourings), colour (anthocyanin E163, curcumin, E100)
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1596kJ/397 kcal |
| Fat | <0.1 g |
| of which Saturates | <0.1 g |
| Carbohydrates | 95.0 g |
| of which Sugars | 68.2 g |
| Protein | <0.1 g |
| Salt | 0.07 g |