Natural Chunky Monkey Lollipop (Orange) 24x50g
SKU: LOLFM570A
PACK: 24x50g
BAR CODE: 5033904000642
Ingredients
Sugar, glucose syrup, water, natural flavouring, natural colour: paprika and titanium dioxide
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1656 kJ/390 kcal |
| Fat | 0.01 g |
| of which Saturates | <0.1 g |
| Carbohydrates | 97.2 g |
| of which Sugars | 77.4 g |
| Protein | <0.1 g |
| Salt | <0.05 g |