Natural Candy Shop 28g SOUR CHERRY Canes (96)
SKU: OCCTX054V
PACK: 96x28g Tub
Ingredients
Sugar, glucose syrup, citric acid, natural flavourings, natural colour (anthocyanins).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1651kJ/394kcal |
| Fat | 0.33 g |
| of which Saturates | 0.1 g |
| Carbohydrates | 98 g |
| of which Sugars | 65 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0 g |