NEW!! Natural Candy Shop 28g ORANGE Canes (96)
SKU: OCCTO058
PACK: 96x28g Tub
BAR CODE: 15033904011515
Ingredients
Sugar, glucose syrup, acidifier: citric acid, natural flavour: orange, colours: curcumin (E100), vegetable carbon (E153), beta-carotene (E160a); carrot extract.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1626kJ/383kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which Saturates | 0.05 g |
| Carbohydrates | 96 g |
| of which Sugars | 87 g |
| Protein | 0.1 g |
| Salt | 0.10 g |