Lemon Bonbons Bags 6x200g
SKU: CBLB1027
PACK: 6x200g
BAR CODE: 15033904006986
Ingredients
Sugar, Glucose Syrup, Sorbitol, Citric Acid (E330), Pork Gelatine, Dextrose, Maltodextrin, Natural Flavouring with other Flavours, Colour: (CurcuminE100), Soya Lecithin (E422)
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1615kJ/382 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which Saturates | 3.3 g |
| Carbohydrates | 78.5 g |
| of which Sugars | 74.5 g |
| Protein | 1.7 g |
| Salt | 0.003 g |