Jelly Belly 5 Flavour Bubble Tea Mix 65g Mini Cup
SKU: JB91227
PACK: 2/12ct
BAR CODE: 071570912277
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, flavourings, glazing agents (E904, E901, E903), concentrates of (carrot, spirulina, apple, black currant, turmeric, hibiscus) for colour, salt, acidity regulators (E330), colour (E172).
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1556kJ/366kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.06g |