Christmas Trees Bags 6x200g
SKU: CBXJM
PACK: 6x200g
BAR CODE: 15033904008454
Ingredients
Glucose Syrup, Sugar, Flavourings (Citric Acide E330, Malic Acid E296), Gelling Agent (Pectin E440), Humectant (Sorbitol E420), Apple juice concentrate, Trisodium Citrate E331 (ii), Natural Flavourings, Colours (Turmeric E100, Paprika Extract, E160c, Spirunlina concentrate)
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1380kJ/330 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which Saturates | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which Sugars | 55.0 g |
| Protein | 0.0 g |
| Salt | 0.025 g |