Jelly Belly 10 Flavour 125g Gift Box
SKU: JB74750
PACK: 12 Boxes
BAR CODE: 071567747509
Ingredients
Sugar, glucose syrup, modified cornstarch, blueberry puree, peach puree concentrate, glazing agents (E904, E901, E903), acidity regulators (E330, E270, E331), concentrates of (spirulina, carrot, black currant, apple, pumpkin, turmeric, hibiscus) for colour, flavourings, apple juice concentrate, watermelon juice concentrate, cherry juice concentrate, coconut puree, colours (E150a, E172, E162), salt.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1556kJ/366kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 91 g |
| of which Sugars | 67 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0.02g |