Round Yellow Smile Pops 42g Caddy Display
SKU: AB70914
PACK: 24x42g
BAR CODE: 0072965709141
Ingredients
Sugar, Glucose Syrup, Flavourings, Antioxidant:Citric Acid, Colours: E102.
E102: May have adverse effect on activity and attention in children.
Nutrition
| Nutrition Information | Typical value per 100 g |
|---|---|
| Energy | 1552 kJ/371 kcal |
| Fat | 0 g |
| of which Saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 93 g |
| of which Sugars | 76 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |